Yenidoğan Bebek Bezi | Bebek Bezleri | Bezevim - Anne, Bebek ve Sağlık Ürünleri

Yenidoğan Bebek Bezi

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Yenidoğan Bebek Bezi

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünümü

Liste Görünümü

Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren beslenme, barınma, kıyafet ve bez ihtiyacı duyar. Kucağınıza büyük bir heyecanla aldığınız minik bedenini rahat ettirebilmek için elinizden gelen her şeyi yapmaya çalışırsınız. Yenidoğan bebeğinize bez seçerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır.

Bir veya daha fazla çocuğunuz varsa elbette elde ettiğiniz tecrübeler sayesinde ne tür bir bez almanız gerektiği konusunda uzmanlaşmışsınızdır. Ancak ilk kez ebeveyn oluyorsanız çiçeği burnunda anne-babalar olarak ne tür tercihler yapmanız gerektiği konusunda yardıma ihtiyaç duymanız kaçınılmazdır. 

Yeni doğan bebek bezi nasıl olmalı?

Dikkat etmeniz gereken ilk kural, göbek bağı yeni kesilmiş ve henüz düşmemiş olan bebeğinizin göbek kısmının ve bel bölgesinin rahat edebileceği bir bez seçmenizdir.

İkinci dikkat etmeniz gereken nokta ise bebeğinizin boy ve kilosu ile orantılı bir bez tercih yapmanız gerektiğidir. Bebek bezleri bebeğinizin boy ve kilosuna göre numaralandırılmaktadır. Yenidoğan bebek bezi ise, 1 beden olarak üretilmektedir. Bu da 2 ile 5 kg arasında doğan bebekler için uygundur. Ancak her yeni doğan bebeğe 1 numara bebek bezi uygun olmayabilir. Bu nedenle yenidoğan bebek bezi seçiminde bebeğinizin kilosunu baz alarak tercih yapmanız daha doğru olacaktır.

Yenidoğan bebek bezi alırken kenarlarında bulunan bariyerlerin esnek olması çok önemlidir. Çünkü esnek olmayan, sıkı bariyerler bebeğinizin tenini sıkacak ve canının acımasına neden olacaktır. Esnek olan bariyerlerin aynı zamanda idrarı sızdırmayacak özellikte olması gerekmektedir.

Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren ilk birkaç gün 1 ile 3 saat arasında tuvaletini yapar. Bu nedenle sıklıkla bez değiştirmeniz gerekmektedir. Ancak alacağınız yenidoğan bebek bezinin emiş gücünün yüksek ve sızdırmaz özelliğe sahip olması da son derece önemlidir. Çünkü sıvıyı emmeyen ve sızdıran bez bebeğinizin hassas cildinin tahriş olmasına, kızarmasına ve pişik olmasına neden olabilmektedir.

İlk kez anne-baba oluyorsanız ve bebek bakımı konusunda tecrübesiz iseniz, bez üzerinde bulunan ve bezin ıslak olup olmadığını gösteren bezleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin altının ıslak kalacağı endişesi yaşamaktan kurtulmuş olursunuz.

Bebeklerin deliksiz ve huzurlu bir uyku uyuması her anne-babanın en temel isteklerinden biridir. Özellikle gece sabaha kadar olan süreçte bebeğinizin yaşayacağı kuruluk hissi onun daha rahat ve huzurlu hissetmesine yardımcı olacaktır. 

Çok kalın yahut ince tasarlanan bezler aradığınız nitelikleri taşımıyor olabilir. Çünkü kalın bezler idrarla birlikte ağırlaşacak ve bebeğinizin minik bedeninin gereksiz bir yük hissetmesine neden olacaktır. Gereğinden fazla ince olan bezler ise, idrarı dışarı taşıracak ve beklentilerinizi karşılamayacaktır.

Bebek bezinde bulunan yan bantların sağlamlığı da son derece önemlidir. Siz bağladıktan sonra kısa süre içerisinde açılan bantlar bezin kaymasına neden olacaktır. Sabit durmayan bez bebeğinizin idrarının dışarı çıkmasına sebep olur ki bu da ebeveynlerin yaşamak istemeyeceği sorunların başında gelmektedir.

Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren en temel ihtiyaçlarından biri de şüphesiz bebek bezidir. Aradığınız bebek bezini, dilediğiniz kalitede ve en uygun fiyatlarla, üstelik aynı gün ve ücretsiz kargo seçeneği ile Bezevim’de bulabilirsiniz. Yenidoğan bebek bezlerinden, külot bez ve mayo beze kadar çeşitli seçenek sunuyor, bebeğinizi ve onun hassas cildini sizin kadar önemsiyoruz.