Bezevim - Anne, Bebek ve Sağlık Ürünleri

5.03.2021

Yeni doğan için bebek bezi seçimiYeni doğan bebeğinizin en temel ihtiyaçlarından biri de elbette bebek bezidir. Bebeğinizin rahat ve huzurlu hissedebilmesi için seçtiğiniz bezin kalitesi de büyük önem taşımaktadır. Bebek bezi seçerken birçok seçenek ile karşılaşabilirsiniz ve aklınız karışabilir. Çünkü her marka en rahat ve uygun bezin kendisinde olduğunu iddia edecektir ancak bez seçerken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunmaktadır.

Yeni doğan bezlerinde dikkat etmeniz gerekenlerden ilki, bebeğinize bağladığınız bezin bel bölgesinin ve karın kısmının rahat olmasıdır. Çünkü henüz göbek bağı düşmemiş olan bebeğinizin göbek bağını koruyucu özelliğe sahip olması oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca emiş gücü yüksek ve sızdırmayan bir bez bebeğinizin pamuk cildini koruyamaya yardımcı olacaktır. Sızdıran ve emiciliği düşük olan bez, bebeğinizin cildinin kızarmasına ve tahriş olmasına neden olacaktır. Kullanacağınız bezin yumuşak bir yüzeye sahip olması oldukça önemlidir. Hassas bir cilde sahip olan bebeğinizin altına bağladığınız bezin, kenarları esnek olmalı ancak bu esnek kenarlar aynı zamanda sızdırmaz bir bariyer görevi görebilmelidir. Günümüz bezlerinin çoğunda bu özellikler sunulmaktadır ancak yeni doğan bebeğinin üstüne titreyen çiçeği burnunda ebeveynlerin işini kolaylaştıracak bir diğer özellik ise bezin üzerinde bulunan ıslaklık göstergesidir. Bebeğinizin altını ne kadar sürede değiştirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu özellik sayesinde bebeğinizin uzun süre ıslak bezde kalmasının önüne geçebileceksiniz. Ayrıca hava akışı sağlayan bezler ıslaklık ve nemi engelleyecek bebeğinizin huzurlu kalmasına yardımcı olacaktır.

Bezevim ailesi olarak sağlığınızı en az sizin kadar düşünüyor ve sitemizde satışa sunduğumuz her bir ürünün ihtiyaçlarınızı tam karşılıyor olmasına önem veriyoruz. Bebeğinizin, gündüz ve gece rahat edebilmesi için ihtiyacınız olan yeni doğan bezine ulaşabilmenizi sağlayabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yeni doğan bebeğinize bez seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise elbette bebeğinizin kilosu ve gelişim evresine göre bez seçimi yapmanızdır. Yeni doğan bezinde önemli olan bebeğinizin kaçıncı ayda olduğu değil kaç kiloda olduğudur. Seçeceğiniz bez bebeğinizin kilosundan daha yüksek bir kiloya göre üretilmiş ise, kavramayacak ve sızdırmalara neden olacaktır. Bebeğinizin kilosundan daha düşük kiloda bir bez kullanıyorsanız bu da bebeğinizin karın ve bacak bölgesini sıkarak rahatsız olmasına sebebiyet verecektir. Bez seçiminde kilo aralığını ve bebeğinizin gelişim durumunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Her bebek farklı boy ve kilo aralığında doğmaktadır. Erken dünyaya gelen ve prematüre olarak adlandırılan bebeklerden, iri ve kilolu doğan bebeklere kadar farklı kilo aralıklarında bez üretilmekte ve ebeveynlerin buna uygun seçim yapması gerekmektedir. Yeni doğan bebekler için, genel olarak 2-5 kg aralığında olan 1 beden bebek bezi tercih edilmelidir. Bebeğiniz kilolu doğdu ise ya da gelişim gösterdikçe artan kilosuna göre bez tercihinizi de değiştirmeniz gerekmektedir. Bezevim ailesi olarak sizlere birden fazla marka seçeneği sunuyor ve bebeğiniz için en uygun ve rahat olan bezin teminini sağlıyoruz. Çünkü her bebek farklı vücut yapısına sahip olduğundan her bezde rahat edemeyebiliyor ve markaların üretmiş olduğu ürünlerden yalnızca birine yönelmek durumuna kalabiliyorsunuz. Markalarına göre sitemizden temin edebileceğiniz yeni doğan bebek bezlerine buradan kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.


Prima Yeni doğan bebek bezi


Prima: Aktif bebek bezi olarak piyasaya sürülen bu ürünün en önemli özelliği ıslaklığı eşit biçimde dağıtması ve 12 saate kadar muhafaza edebilmesidir. Esnek bantları sayesinde hareket kolaylığı sağlayan Prima yeni doğan bebek bezi sayesinde bebeğiniz gece boyu sızıntı olmadan rahat bir uyku uyuyabilecek.

Goo.n Yeni doğan bebek bezi

Goo.n: Japon teknoloji ile üretilen bebek bezi, ultra kuruluk sağlayarak bebeğinizin ıslaklık olmadan rahat bir gün geçirmesine imkan sağlıyor. Üstünde bulunan gösterge sayesinde bebeğinizin altının ıslak ya da kuru olduğunu görebileceğiniz Goo.n yeni doğan bebek bezi sayesinde değişim zamanını takip etmeniz oldukça kolay olacaktır.


Canbebe Yeni doğan bebek bezi


Canbebe
: Patentli, ön ve arka bariyerli yeni kilit sistemi ile geliştirerek piyasaya sürülen bu bez ise, sızıntıya karşı ekstra koruma sağlamaktadır. Emici- dağıtıcı kanallar sayesinde sıvıyı anında hapseden ve eşit bir dağılım saylayan Canbebe yeni doğan bebek bezi bebeğinizin cildini korumaya aday olmaktadır. 40’lı ve 80’li olmak üzere iki ayrı paketi bulunan Canbebe yeni doğan bebek bezinin 40’lı paketine buradan ulaşabilirsiniz.