Bezevim - Anne, Bebek ve Sağlık Ürünleri

11.06.2021

Tatil için Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Yaz mevsimine girmeye başladığımız şu günlerde, bebekli aileleri en çok düşündüren şey belki de henüz tuvalet eğitimi tamamlanmamış bebeği ile nasıl bir tatil geçirebileceği konusudur. Havuzda ya da denizde herhangi yaşanabilecek sorunlara karşı önlem almak isteyen aileler, nasıl bir bez tercih etmeleri gerektiği konusunda ciddi kafa karışıklıkları yaşayabilmektedir.

Bebeğinizle birlikte suda geçireceğiniz her andan keyif almak istediğinizi ve yaşanabilecek olası kazaları düşünmek istemediğinizi biliyoruz. Tatilinizde hem sizin rahat edebilmeniz hem de bebeğinizin rahat edebilmesi için doğru bez tercihinizi nasıl yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Havuz ve Denizde Kullanabileceğiniz Doğru Bebek Bezi Tercihi

Bebek bezleri son yıllarda ebeveynlerin ve bebeklerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeniden ve farklı formlarda tasarlanıyor. Ancak hala aileler arasında klasik eski düzen yıkanabilir bezleri kullananların sayısı da oldukça fazla. Doğru bebek bezi tercihinizi yapabilmeniz için dikkat etmeniz gerekenlerden ilki ihtiyacınızı belirlemeniz gerektiğidir.

Yıkanabilir Bebek Bezi:

Daha hesaplı olması sebebiyle yıkanabilir bezleri tercih eden ailelerin sayısı oldukça yüksek. Ancak yıkanabilir bezler, tatilde istediğiniz konforu bulmanız konusunda sizi zorlayabilir. Yıkanabilir bezler, birden çok kez yıkanıp yeniden bebeğin altına bağlanabildiği için ekonominizi sarsmayacaktır ancak bebeğiniz her altını ıslattığında çıkarıp yıkamanız gerektiği için zamanınızı fazlasıyla alacaktır. Ayrıca deniz ve havuz gibi ortamlarda ıslanan bezler ağırlaşarak bebeğinizin hareket kabiliyetini sınırlayacaktır. Bu da bebeğinizin huzursuz olmasına neden olacaktır. Bebeğinizin yaşadığı huzursuzluk sizi de rahatsız edecektir.

Kullan At Bebek Bezleri:

Bebeğinizin altını her ıslattığında altının değiştirilmesi gerektiği için aileler genellikle kullan at bebek bezlerini daha çok tercih etmektedir. En çok tercih edilen ve kullanılan bez olan kullan at bezler, hem anne hem de bebek için konforlu bir yaşam sunmaktadır. Ancak havuz ve deniz gibi ortamlara uygun üretilmemiştir. Bu bezler ıslandığı anda yıkanabilir bezler gibi ağırlaşarak bebeğinizin hareket kabiliyetini sınırlayacak aynı zamanda ıslandıktan sonra bakteri üretimini artırarak bebeğinizin mikrop kapmasına da sebep olacaktır. Bu durumda bebeğinizin tatil boyunca huzursuzlanmasına neden olacaktır.

Mayo Bebek Bezleri:

Yazımızın üst kısmında da belirttiğimiz gibi bebek bezi tercih ederken ihtiyaç ve öncelik sıralamanızı doğru biçimde yapmanızın size faydalı olacağını belirtmiştik. Mayo bebek bezlerini günlük hayatta kullanmanız ne kadar doğru bir tercih olmayacaksa tatil esnasında kulla at ya da yıkanabilir bebek bezlerini kullanmanız da bir o kadar doğru olmayacaktır. Mayo bebek bezleri tamamen havuz ve denizde kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bebeğinizin keyifli anlar geçirmesine olanak sağlamak amacıyla geliştirilen mayo bezler, havuz ve denizde suyu emerek bebeğinize ağırlık yapmaz aksine rahat hareket edebilme imkânı sağlar. Suyu tutmayan yapısı Sıvıyı tutmayan yapısı sayesinde bebeğinizin altının pişik olması ya da mantar vb. sağlık sorunları yaşamasının da önüne geçer.

 Kenarlarında bulunan yan bantlar hareket esnekliği sağlarken bebeğiniz tuvaletini yaptığında sızıntı oluşumunu da engeller. Bebeğinizin vücudunu sararak bel ve bacak bölgesini kavrar.  Külot biçiminde tasarlanan ve giydirilebilir olan mayo bebek bezlerini çıkarmak da oldukça kolaydır. Yanlardan yırtarak kolayca çıkarılan mayo bezler, atma bantı ile sarılarak kolayca atılabilmektedir. Özel olarak tasarlanan ve sevimli bir dış yüzeye sahip olması sayesinde bezden çok mayo görünümüne sahiptir. Bez bağlatmak istemeyen bebeğinizin dikkatini çeker ve kolayca giydirmenize olanak sağlar. Sevimli renkler ve grafiklerle tasarlanan dış yüzeyi bebeğinize yüzmeyi daha eğlenceli hale getirecek sizin de tatilinizi olabildiğince rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Bebeğinizle eğlenceli tatil geçirmek ve güzel anılar biriktirmek için mayo bebek bezi tercih etmeniz olabildiğince huzurlu bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.


Bebeğinizin sağlığını ve mutluluğunu en az sizin kadar önemsiyoruz. Aradığınız tüm ürünleri, dilediğiniz kalite ve fiyatta üstelik aynı gün ve ücretsiz kargo imkânı ile Bezevim’de bulabilirsiniz.