Bezevim - Anne, Bebek ve Sağlık Ürünleri

2.02.2021

Mesane PediMesane Pedi, erkek ve kadınların, yaşadıkları rahatsızlıklar ya da ilerleyen yaşlarına bağlı olarak idrar kaçırma problemlerine karşı geliştirilmiş olan hijyenik bir ped türüdür.

İdrar kaçırma problemleri, bireylerin yaşamlarını olumsuz etkilemenin yanı sıra, sıklıkla yaşanan; ıslaklık, tahriş ve koku oluşabileceği endişesi ile bireylerin çoğu zaman dışarı çıkmak istememesi gibi durumları ortaya çıkarmaktadır. Bu sorunlar ileriye dönük olarak, bireylerin ruh hallerini etkilemekte, özgüven eksikliği yaşanmasına sebep olmakta ve sonu depresyona kadar uzanan sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Halk arasında idrar kesesi olarak bilinen mesanede, idrarın yeterince tutulamaması durumunda idrar kaçırma problemleri yaşanabilmektedir. Aynı zamanda mesanenin (idrar kesesi), bazı zamanlarda aniden kasılması ya da gevşemesi gibi durumlarda da idrar kaçırma durumları ile karşılaşılmaktadır. Cerrahi müdahale ve fiziksel egzersizler aracılığıyla tedavi edilebilen bir rahatsızlık olan idrar kaçırma sorununda, siz onunla başa çıkana kadar size yol arkadaşlığı edecek olan mesane pedi yaşam kalitenizi artırmaya yardımcı olacaktır.

Mesane pedleri, alt yapışkanları sayesinde iç çamaşırınıza kolayca tutunur. Kenarlarında bulunan lastikler aracılığıyla vücut yapınıza uygun şekil alarak oluşabilecek herhangi bir sızıntıyı önlemeyi amaçlamaktadır. Bu pedler sayesinde, günlük rutininizden uzaklaşmak zorunda kalmadan yaşamınızı sürdürmeniz sağlanmaktadır.
Mesane pedi, bireylerin bulundukları her ortamda kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak amacı ile bireylerin vücut anatomisine uygun olarak geliştirilmiştir. Burada amaç, mesane pedi içerisinde bulunan özel emici tanecikler ile sağlıklı ve rahatsız etmeyen bir gün geçirmenizi sağlamaktır. Kadınlarda genellikle doğum sonrası yaşanan en büyük sıkıntılardan biri olan idrar kaçırma sorunu, olmadık anlarda; öksürme, aksırma ya da stres kaynaklı oluşabilmektedir. Erkeklerde nadiren görülen bir sorun olan idrar kaçırma problemi, ani ve güçlü bir şekilde idrara çıkma isteği ile gelişir. Bir anda gelişen idrar kaçırma sorununa karşı geliştirilen mesane pedi, kaybettiğinizi düşündüğünüz hayat kalitenizi yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır. Mesane pedlerini kadın ve erkek tüm bireyler rahatlıkla kullanabilmektedir.

Kadın mesane pedi; kadınlarda sıklıkla görülen idrar kaçırma sorunlarını önlemek amacıyla geliştirilmiştir. İdrar kaçırma; doğum yapma, aşırı kilo, kronik öksürük, sigara bağımlılığı, zayıf bağ dokusu, kabızlık ve mesane sarkması gibi sorunlardan kaynaklı yaşanabilmektedir. Yaşlanmaya bağlı da gerçekleşen idrar kaçırma sorunları ile başınız derde girdiğinde yaşam kalitenizi artırmak ve gününüzü rahat geçirebilmek amacıyla bu pedleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mesane pedi, kadınların anatomik yapısına uygun geliştirilmiştir. Bu sayede yaşanan ani idrar kaçması durumlarında hızla emilim sağlayarak, sağlıklı bir çözüm sunmaktadır. Kaçan idrarı, hızla emen ve yaşanan kokuyu önleyen kadın mesane pedi, gün içerisinde dilediğiniz gibi hareket etmenize imkan sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Gün içerisinde evde ya da dışarıda hemen her yerde kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak olan bu ped sayesinde, beklenmedik şekilde akan idrarın, emildikten sonra jel kıvamına gelmesini sağlar ve ıslaklık hissini giderir.

Erkek mesane pedi; idrar kaçırma sorunları erkeklerde sıklıkla görülen bir sorun olmasa da prostat, frengi ve bel soğukluğu gibi rahatsızlıklara bağlı olarak yaşanabilmektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilen idrar kaçırma sorunlarında yaşamınızı kolaylaştırma amacıyla üretilen bu mesane pedlerini kullanarak sorunsuz bir gün geçirebilirsiniz. Erkek anatomisine uygun biçimde üretilen bu pedler, size gün boyu sorunsuz hareket imkânı sağlamayı hedeflemektedir. Erkekler mesane pedi, sıvıyı hızla emerek bireyin yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Emilen sıvı ped içinde jel kıvamını alır ve kuru bir form oluşumu sağlanmaktadır. Bu sayede gün içinde ıslaklık hissi olmadan yaşamınızı sürdürebilmeniz amacı ile tasarlanmıştır. Aynı zamanda olası bir koku oluşumunu da engelleyen bu pedler sayesinde gün içerisinde yaşanabilen ani idrar kaçırma sorunları sizin için problem olmaktan çıkacaktır.