Hijyenik Ped | Sağlık Ürünleri | Bezevim - Anne, Bebek ve Sağlık Ürünleri

Hijyenik Ped

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Hijyenik Ped

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünümü

Liste Görünümü

Özel günlerinizde ihtiyacınız olan en temel ürün, gün boyu rahat hareket etmenizi sağlayacak aynı zamanda sağlığınızı da koruyacak hijyenik bir pede sahip olmaktır. Kadınlarda ergenlik dönemi ile menopoz arasında yaşadıkları ve genellikle 28 günde bir yaşanan regl dönemlerinde en büyük arzuları kendilerini güvende hissetmektir. Rahim iç yüzeyinde kalınlaşan doku regl, halk arasında adet olarak bilinen vajinal kanama ile vücuttan atılmaktadır. Üreme dönemi olarak da adlandırılan bu süreçte kadınların günlük yaşamları olağan akışında devam etmektedir. Bu akış içerisinde yaşanılan her hareketli an da genellikle bir tedirginlik hissedilir. Kullanılan hijyenik pedlerde, aranan ilk özellik ise, sızdırmazlık özelliğine sahip olmasıdır.

Hijyenik pedler, yapıları gereği kadınların regl dönemlerinde vajina yolu ile vücuttan atılan kanın emilimini sağlıklı bir biçimde sağlamak amacıyla üretilmiştir. Zamanla ihtiyaçlar doğrultusunda farklı formlar halinde farklı türlerde üretilmiş olsa da en yaygın kullanım alanı sağlıklı ve huzurlu bir regl dönemi geçirmek içindir. Maksimum dört saat içerisinde değiştirilmesi gereken hijyenik pedler, yapışkan alt bantları sayesinde iç çamaşırınıza tutunur ve hareket halinde herhangi bir biçimde kayma yapmaz. Kenar bariyerleri sıvıyı hızla emerek dışarı taşmasına engel olur ve bu sayede koku oluşumunun da önüne geçilir. Pamuklu yüzeye sahip olması nedeniyle kaşıntı gibi sorunların önüne geçer aynı zamanda oldukça sağlıklıdır.

Birçok marka tarafından üretilen hijyenik pedler, bazı farklılıklar göstermiş olsa da temelde hepsinin görevi aynıdır. Farklı boyutlarda üretilen ve regl olunan ilk günden son güne kadar akıntı yoğunluğuna göre üretilen hijyenik pedler, istenilen uzunluk ve kalınlıkta elde edilebilir. Pamuksu yüzeyleri çiçeksi kokularla bezenen hijyenik pedler, aynı zamanda nefes alan yüzeyi sayesinde koku oluşumunun da önüne geçer.

Hijyenik Ped Türleri

Kotex: Uzun kanatları ile iç çamaşırına daha kolay tutunma imkanı sağlayan Kotex hijyenik ped, pamuksu yüzeyi ile ihtiyaç duyulan yumuşaklık hissini verir. Hızlı emilim sağlaması sebebiyle sızıntıların önüne geçer. Vücut kıvrımlarına uyum sağlayabilmesi nedeniyle kolay hareket imkânı sağlar.

Molped: Pamuksu üst yüzeyi ve nefes alabilen yapısı sayesinde koku oluşumunu önler ve aynı zamanda tahriş oluşumunu engeller. Geniş kanatları sayesinde iç çamaşırına kolayca tutunabilen bu ped, hareket halinde kaymaların önüne geçer.

Orkid: yoğun sıvı akışını ve kokuyu içine hapseden yapısı sayesinde rahat etmenizi sağlayan bu ped, pamuksu yüzeyi ile tahriş ve kızarıklığın önüne geçer. Sıvıyı hızla emmesi sebebiyle sızıntıları engeller.

Sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyoruz. Özel günlerinizi sağlıklı geçirebilmeniz için ihtiyacınız olan ürünleri en kaliteli ve en uygun fiyatlarla üstelik ücretsiz ve aynı gün kargo seçeneği ile sizlerle buluşturuyoruz.