Bezevim - Anne, Bebek ve Sağlık Ürünleri

21.05.2021

Her Bütçeye Uygun Bebek Bezi



Canınızdan kıymetli bebeğinizin dünyaya gelmesini aylarca büyük bir heyecanla beklediniz. O doğana kadar geçen sürede de hangi bezi kullanmanız gerektiği konusunu uzun uzun düşündünüz elbette.

Bebeğiniz gözlerini hayata açtığı anda kullanmanız gereken ürünlerden ilki bebek bezi. Ancak bez seçmek sanıldığı kadar kolay değil. Hele bir de ilk kez anne baba olmanın heyecanını yaşıyorsanız bebek bezi konusu sizin için tam bilinmeyenli bir denkleme dönüşebiliyor. 



Doğuma sayılı günler kala bebeğinizin neredeyse tüm ihtiyaçlarını hazırladınız ancak bebek bezi konusunda hâlâ kararsızsınız değil mi? Hangi bezi seçmeli, ne gibi özelliklere sahip olmalı? En önemlisi bebeğinizin hassas cildini tahriş etmemeli ama aynı zamanda bebeğinizin anatomisine uygun olmalı. 

Bebeğiniz için almanız gereken ilk bez yeni doğan bebek bezi olmalıdır. Yeni doğan bebek bezleri 2 ile 5 kg arasında doğan tüm bebeklerin altını bezlemeye uygundur. Bez seçimi yaparken bebeğinizin kilosuna uygun seçim yapmanız O’nun rahat, mutlu ve huzurlu olmasını sağlayacaktır. Bebeğiniz doğduğunda göbek bağı yeni kesilmiş ve henüz düşmemiş olduğu için alacağınız bezin göbek bağını kapatmayacak şekilde tasarlanmış olmasına özen göstermelisiniz. 



Bebeğinizle birlikte ilk ayları devirmeye başladınız. Aynı zamanda hem birbirinize alıştınız hem de artık O’na neyin iyi geldiğini ve nasıl rahat hissettiğini çok daha iyi biliyorsunuz. Ancak eskisi gibi hareketsiz yattığı günler geride kalmaya başladı ve altını bezlemek neredeyse imkânsız hale geldi değil mi? Bebeğiniz altı açıldıktan sonra tekrar bez bağlanmaması için kaçmaya ve oyunlar yapmaya başladı ise; işte tam da bu dönemde ihtiyacınız olan bez türü külot bebek bezidir

Külot bebek bezleri, isminden de anlaşılacağı üzere külot biçiminde tasarlanmış ve yerinde duramayan bebeklerin altının kolayca bezlenmesi amacıyla tasarlanmıştır. Tek seferde külot giydirir gibi giydirebileceğiniz bu bez, esnek yan ve bel şeritleri sayesinde bebeğinizin vücudunu kolayca sarar. Hareket kolaylığı sağlarken sızıntı oluşumunu da engelleyen bu bezi çıkarması da giydirmesi kadar kolay. Yan şeritlerini yırtarak kolayca çıkarabilirsiniz.



Ben geleneksel bezden yanayım, bebeğimin altını bantlı bebek bezi ile bağlamayı tercih ederim diyorsanız yalnız değilsiniz elbette. Günümüzde halen en çok tercih edilen bezlerden biri olan bantlı bebek bezleri de diğer tüm bezlerde olduğu gibi esnek bantlar, yüksek emicilik ve sızdırmazlık özelliğine sahip. Tüm bu özelliklerin yanı sıra nefes alan yapısı sayesinde bebeğinizin cildinin hava almasını sağlıyor. Bu sayede bebeğiniz; pişik, kızarıklık ve tahriş problemleri yaşamak zorunda kalmıyor.



Bebeğinizle birlikte tatile gidecek ve O’nu ilk kez denizle tanıştıracaksınız ancak bez konusunu dert ediyorsanız mayo bebek bezi imdadınıza yetişecek ve sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Mayo bebek bezleri deniz veya havuzda kullanım kolaylığı sağlar. Suda şişmeyen yapısı sayesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu bez, tıpkı külot bezde olduğu gibi külot gibi kolayca giydirebilir ve kenarlarından yırtarak çıkarabilirsiniz. Bebeğinizin suda keyifli vakit geçirebilmesi amacıyla tasarlanan bu bez, esnek yapısı ile hareket kolaylığı sağlar aynı zamanda oluşabilecek olası idrar kaçırma kazalarının da önüne geçer.



Bebeğinizin sağlığını ve rahatını en az sizin kadar önemsiyoruz. Her bütçeye uygun ve dilediğiniz kalitede tüm bebek ürünlerini Bezevim’de kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik aynı gün ve ücretsiz kargo seçeneği ile dilediğiniz her ürün Bezevim.com’da