Bezevim - Anne, Bebek ve Sağlık Ürünleri

2.06.2021

Çocuklara Banyo Yapmayı Sevdirmenin YollarıBebeğinizin su ile serüveni anne karnındayken başlıyor. Dünyaya geldiği ilk hafta cilt sağlığı için her ne kadar banyo yapmaması gerekse de sonrasında bebeğinizi sıklıkla yıkamanız gerekiyor. Ancak her bebek suyu sevmeyebiliyor. Sizin çocuğunuz da suya âşık olmayanlardansa ve banyo yapmayı sevdirmeye çalışıyorsanız, bu yazımız tam da size göre.

Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı araştırmaya göre bebeklerin banyo yapması sadece vücutlarının temizlenmesine katkı sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda beyin gelişimine de fayda sağlıyor. Bebeğiniz, doğduğu andan itibaren hem bedenen hem de zihnen gelişmeye başlar. Yapılan araştırmalar, bu gelişimin desteklenmesi için banyonun önemine dikkat çekiyor. Bebeğinizin düzenli olarak banyo yapması ve ardından vücuduna masaj yapılması onun duygusal, fiziksel ve zihin gelişimini destekliyor. 

Çocuğunuza Banyo Yapmayı Sevdirmenin Yolları:

Bebeğinizle banyoda oyunlar oynayarak banyoyu eğlenceli hale getirebilir aynı zamanda bebeğinizin el ve göz koordinasyonunun gelişmesine de katkı sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzla banyoda oynayacağınız oyunlar için ona zarar vermeyecek ve tutmasının kolay olacağı oyuncaklar alabilir ya da banyo köpükleri ile bir oyun oynayabilirsiniz. Kâğıttan gemiler yapmak ve bunları yüzdürmeye çalışmak çocuğunuzun ilgisini çekecek ve banyoyu onun için keyifli hale getirecektir. Banyo esnasında köpüklerden baloncuk çıkarmaya çalışmak da başka bir oyun yöntemi olacak ve çocuğunuzu hem eğlendirecek hem de bir sonraki banyo zamanını iple çekmesine yardımcı olacaktır.

Oyuncak ördekler, onun ilgisini çekecek renkli ve suda şişen oyuncaklar tercih etmeniz banyoyu keyifli hale getirecektir. 

Çocuğunuzla banyoda yapacağınız sohbetler ya da onlara banyo esnasında anlatacağınız hikâyeler onun hayal gücünün gelişimine fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda kelime dağarcığının gelişimine de katkı sağlayacaktır.

Kullanacağınız şampuan ve banyo liflerini çocuğunuza uygun olan ürünlerden seçmeniz banyoyu sevmesine yardımcı olacaktır. Göz yakamayan şampuanlar ve pamuk cildi için üretilmiş banyo süngerleri banyoyu korkup- kaçılacak bir aktivite olmaktan çıkaracaktır.

Çocuğunuzla birlikte banyoda şarkılar söylemek Onu mutlu edecek ve banyoyu sevmesine yardımcı olacaktır. 

Çocuğunuzun banyoda su sıçratmasına ve suyla oynamasına müdahale etmemeniz, banyoyu ve suyu sevmesine fayda sağlayacaktır.

Banyo yapmak her ne kadar çocuğunuzun beden ve ruh sağlığına katkı sağlasa da banyo, çocuğunuz için bir anda tehlikeli bir yer olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için ise güvenliğini sağlayabilecek banyo ekipmanlarını edinmek çocuğunuzun huzurlu ve güvende olmasına katkı sunacaktır.

Banyo sonrasında saçlarının dolaşmış olması ve zor taranması da çocuğunuzun banyoyu sevmemesine neden olacak durumlardan biri olabilir. Bunun için de banyo sonrasında ipek saçlarını taramaya yardımcı olacak ürünler kullanmanız faydalı olacaktır.

Çocuğunuz banyodan dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde çıkacaktır. Banyo sonrasında çocuğunuzun vücuduna uygun olan bebek bakım ürünleri ile bedenine yapacağınız masaj Onun beyin sağlığının gelişimine de katkı sağlayacaktır.

Çocuğunuzun sağlığını ve gelişimini en az sizin kadar önemsiyoruz. Bezevim olarak ihtiyacınız olan tüm ürünlere dilediğiniz kalite ve fiyatla ulaşabilirsiniz. Üstelik aynı gün ve ücretsiz kargo imkânı ile.