Bantlı Bebek Bezi | Bebek Bezleri | Bezevim - Anne, Bebek ve Sağlık Ürünleri

Bantlı Bebek Bezi

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Bantlı Bebek Bezi

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünümü

Liste Görünümü

Bir bebeğiniz olacağını öğrendiğiniz andan itibaren yaşamaya başladığınız heyecan gün geçtikçe katlanarak artar. Bir yandan bebeğinizi kucağınıza sağlıkla alacağınız günü beklerken diğer yandan onun için hazırlık yapmaya ve rahat etmesi için alacağınız tüm ürünleri derinlemesine araştırmaya başlarsınız. 

Tabi, en çok araştırılan ve merak edilen konulardan biri de elbette bebek bezidir. Seçeceğiniz bezin, bebeğinizin hassas cildine iyi gelecek aynı zamanda sızdırmayacak ve emiş gücü yüksek olması gerekmektedir. Tüm bunların yanında kaliteyi uygun fiyata alabileceğiniz bir ürün bulmak en önemli ama en zorudur. Bazen de bebeğiniz bağladığınız bezden rahatsız olur. Bez bebeğinizin vücudu ile uyumlu olmayacağı gibi kalın yahut çok ince olabilir. Doğru seçimi yapabilmeniz adına bir bebek bezinde olması ve olmaması gereken tüm özellikleri sizlerle paylaşacağız. Daha öncesinde bir evlat sahibi olduysanız bez seçimi konusunda elbette tecrübeye sahipsinizdir ancak ilk kez anne-baba olmaya hazırlanıyorsanız yazımızı okumadan tercih yapmamanızı öneririz.

Bebek bezi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

Bebeğinizin vücut ölçüleri ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Zira, vücuduna uyumlu olmayan bezde bebek rahat edemeyecek ve huzursuz olacaktır. Bebek bezi seçerken, alacağınız ürünü kiloya göre belirlemeniz gerekmektedir. Aylık olarak ya da üstünde bulunan numaraya bakarak alacağınız bez uyumlu olmayabilir. Bebeğiniz olması gerekenden daha kilolu ya da zayıf olabilir bu da tercih ettiğiniz bezin içinde rahat edememesine neden olabilir. Örneğin; 5,5 kg doğan bir bebeğe 1 numara yeni doğan bezi almak yanlış bir davranış olacaktır. Çünkü 1 numara bebek bezi 2-5 kg arasında doğan bebekler için uygundur. Bebeğin kilosunun altında veya üstünde alınan bezler uyumlu olmayacak ve bebeğin rahatsız olmasına neden olacaktır.

Alacağınız bez çok kalın ya da ince olmamalıdır. Kalın bez bebeğinize ağırlık yapar ve yük olur. İnce bezler ise idrarı yeterince iyi emmez ve sıklıkla sızıntı sorunu yaşamanıza sebebiyet verir.

Bebek bezi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise, bezin emiş gücünün yüksek olmasıdır. Aldığınız bez idrarı çekmez ise bir müddet sonra sızdırmaya başlayacaktır ki bu da bebeğinizin pamuk cildinin tahriş olmasına neden olur. Bezden sürekli taşan idrar kızarıklık ve pişik gibi sorunları da beraberinde getirecektir.

Alacağınız bebek bezinde bağlamanıza yardımcı olan yan bantlar oldukça büyük önem taşımaktadır. Sağlam olmayan bantlar kısa sürede açılacaktır. Bu da bebeğinizin rahatsız olmasına ve idrarının dışarı çıkmasına neden olacaktır.

Kenar, ön ve arka kısmında bulunan bariyerlerin esnek olması da oldukça önemlidir. Yeni doğan bebeğiniz hareketsiz olduğu için çok önemli değilmiş gibi görünse de aylar geçtikçe bebeğiniz hareketlenecektir. Rahat hareket edebilmesi açısından seçeceğiniz bebek bezinin esnek bariyerli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren en temel ihtiyaçlarından biri de şüphesiz bebek bezidir. Aradığınız bebek bezini, dilediğiniz kalitede ve en uygun fiyatlarla, üstelik aynı gün ve ücretsiz kargo seçeneği ile Bezevim’de bulabilirsiniz. Yeni doğan bebek bezlerinden, külot bez ve mayo beze kadar çeşitli seçenek sunuyor, bebeğinizi ve onun hassas cildini sizin kadar önemsiyoruz.